Jméno:  
Heslo:  
Registrace 

mikroforum.cz, redakční systém

Menu
Kontakt

Bio kosmetika a masti
Bio kosmetika a masti (organická kosmetika)

Bio kosmetika a masti

Bio kosmetika (organická kosmetika) je plná vitamínů, hydratačních složek a antioxidantů.

Tyto krémy a masti splňují přísná kritéria na obsah. Bio kosmetika nahrazuje syntetické látky přírodními. Nesmí se používat, umělá parfemace, konzervanty, syntentická barviva, látky ze zvířat, látky ropného původu... Bio kosmetika je vhodná na citlivou pokožku. Bere si jen to nejlepší z přírody. Obsahuje kvalitní přírodní výtažky, vysoké procento antioxidantů, hydratačních složek a vitamínů. Kvalitní obsah přírodních složek zaručuje, že je šetrná a vhodná i pro velmi citlivou dětskou pokožku. Právě citlivá pleť trpí různými alergiemi na chemické látky, které obsahuje klasická kosmetika a léčivé masti. Pro bio kosmetiku a masti nejsou stanoveny v České republice žádné přísné normy, které musí splňovat, aby se mohla označit BIO.

Pokožka je vstupní bránou do organismu (1,8 m2) je největším orgánem lidského těla, absorbuje až 60% toho, co na ni namažeme.

Přírodní léčivé masti a kosmetika obsahuje:
Přírodní kosmetika (masti) se snaží jít přírodní cestou, složky jsou přírodního původu. Obsahuje výtažky bylinek, květin či rostlin, které jsou pro nás prospěšné. V přírodnch produktech objevíte výtažky z aleo vera, pupalky, heřmánku, různé oleje (mandlový, jojobový, pupalkový ...), bambucké máslo (velmi často používané), mateří kašičku... Přírodní látky nezpůsobují vyrážky, ekzémy a svědění.

Přírodní léčivé masti a kosmetika neobsahuje:
Surviny ,které nemají v bio mastích a kosmetice být. Jsou to hlavně látky ropného původu (vazelína, minerální oleje, parafín ...), syntetické konzervační složky (parabeny, thiazolinony ...), živočišné složky (výjimkou - včelí vosk). Nesmí obsahovat suroviny geneticky modifikované a použití chemických UV filtrů. V přírodnícj Produktech nenajdete chemické látky silikony, parfémy a barviva.

Parabeny jsou konzervační látky ropného původu, zvyšují trvanlivost výrobků. Parabeny mají své negativní stránky, chovají jako ženské hormony. Mohou se usazovat v životně důležitých orgánech, způsobovat alergické reakce a je tu se zvýšené riziko vzniku nádoru prsu. Některé státy EU jejich používání zakázalo.

Silikony se převážně přidávají do vlasových přípravků, ale i do krémů, zlepšují roztíratelnost a zjemňují konzistenci. Problém je, že ucpávají a zanášejí póry. Pokožka nemůže dýchat a regenerovat. (silikony podporují tvorbu vrásek).

Minerální oleje jsou vyráběny z ropy. Přidávají se do krémů a vazelín, vytváří správnou konzistenci. Chrání plěť dolonale před větrem, chladem. Na pokožce zároveň však vytvoří neprodyšný film, ten ucpává póry, pokožka nemůže dýchat a přirozeně regenerovat (vynikají kožní problémy,akné, ekzémy ...).

Úmělé parfémy nám zajistí krásnou vůni, ale mnohdy voní opravdu divně. Klasická přírodní vůně se opravdu od chemická vůně velmi liší. Hromadí v tukové tkáni. Parfém bývá nejčastějším zdrojem alergických reakcí, vytrvalých bolestí hlavy a migrén. Vyvolává a zhoršuje kožní alergie a dýchací obtíže u astmatiků.

Úmělá barviva jsou k ničemu, ale výrobci je používají. Hromadí se v tukové tkáni a navíc mohou způsobit alergické reakce.

Syntetické emulgátory na sebe váží vodu, a proto jsou užívány v hydratačních produktech. PEGy ale narušují kůži a způsobují, že skrze ni snáze procházejí ostatní látky (i škodlivé).

Syntetické pěnidlo, které narušuje ochranný film pokožky, bývá ve složení sprchových gelů, v koupelových pěnách a šamponech. Sulfáty způsobují alergie, ekzémy a snižují obranyschopnost vůči bakteriím i plísním.

Jak poznat přírodní kosmetiku?
Označení Vegan navíc poukazuje, že produkt neobsahuje žádné složky živočišného původu. Podle označení Leaping Bunny poznáte, že kosmetika nebyla testována na zvířatech. Mezi certifikáty přírodní kosmetiky patří BDIH, NaTrue, Ecocert, Cosmebio. České certifikáty CPK a CPK Bio. Menší firmy vyrábějící přírodní masti a kosmetikou si z finančních důvodů nemohou dovolit certifikát, sledujte složení výrobku.Shrnutí:
Chcete-li dopřát svému tělu a pleti nejlepší péči sáhněte po přírodních produktech prokazatelnými účinky a kvalitním složením. Účinné látky pocházejí z kontrolovaného ekologického zemědělství nebo z volného sběru přímo v přírodě. Chemické látky jsou nahrazeny kvalitními, šetrnými, účinnými přírodními výtažky a esenciálními oleji. Používejte přírodní masti a kosmetiku, která je zdraví prospěšná, nezatěžuje organismus a nezpůsobuje vyrážky ani alergické reakce. Nenahraditelné zkušenosti našich babiček a prababiček, které bylinky používaly staletí před námi.


Aktualizováno:   13.02.2016 - 09:15:42