Jméno:  
Heslo:  
Registrace 

mikroforum.cz, redakční systém

Menu
Kontakt

Bambucké máslo
Bambucké máslo - nejčastěji používané

Bambucké máslo

Podle mého názoru je bio bambucké máslo nejčastější složka krémů a mastí. Bambucké máslo, známé také jako „ženské zlato“,

Bambucké máslo je tuk extrahovaný ze semen stromu Máslovníku afrického (Vitellaria paradoxa, syn. Butyrospermum parkii), který roste převážně v subsaharské Africe v pásu savan. Z každého kilogramu ovoce se získá přibližně 400 gramů suchých semen, která obsahují 45 % – 55 % tuku. Bambucké máslo je za pokojové teploty tuhé. Taje při teplotě 36-38°C.

Bambucké máslo obsahuje přírodními vitamíny a řadu látek s biologickou aktivitou. Ty poskytují pokožce vysoký hydratační účinek. Krém je vhodný pro péči o pleť a pomáhá léčit kožní onemocnění včetně skvrn, svědění, spálenin od slunce či kožních ran. Je bohaté na nenasycené mastné kyseliny a vitamíny, které pomáhají pokožku zvláčňovat, změkčovat a udržovat jí svěží a mladou. Díky allantoinu má bambucké máslo hojivé účinky a díky obsaženým triterpenalkoholům (obsahové látky mnoha rostlinných a živočišných vosků) chrání pleť před vysycháním a napadením mikroorganismy. Je výborné do kosmetiky po opalování. Účinky jsou dlouhodobě známy, po staletí se bambucké máslo v Africe používá na zklidnění pleti z důvodu působení silného slunečního záření. Vlastnosti bambuckého másla: vhodné pro všechny druhy pleti (i přecitlivělou). Má protizánětlivé a hojivé účinky (díky allantoinu), dobře se vstřebává, je bohaté na nenasycené mastné kyseliny a vitamíny. Podporuje přirozenou obranyschopnost kůže a ochraňuje jí před škodlivými vlivy životního prostředí. Změkčuje, zvláčňuje a chrání pokožku. Má dobré účinky proti stárnutí a vráskám (zvyšuje pružnost).

Bambucké máslo obsahuje:
kyselina olejová 45-50%, kyselina stearová 30-41%, kyselina palmitová 5-9%, kyselina linolová 4-5%, vitaminy A, D, E a F, allantoin.Nejkvalitnější je bambucké máslo BIO ultra nerafinované:
Barva je bílá, slonová kost, světle žluté až žloutkově žluté (liší se šarže od šarže). Máslo má výraznou vůni po bambuckém másle a je nejvíce žluté a nejvíce "krupičkové". Stejně jako ostatní másla se krásně maže na pokožku. Silná vůně může být pro někoho rušivá.


Aktualizováno:   17.06.2017 - 22:11:02